As a VIP your profile will be get more visibility on the website. All VIP profiles will:
20500 Turku, Finland
Tarjoan laadukasta kitaransoiton ja musiikin teorian opetusta Helsingin Munkkiniemessä, Turun keskustassa tai etäyhteyden välityksellä. Opetan kaiken tasoisia soittajia tyylistä riippumatta; ominta erikoisalaani ovat jazzin, bluesin ja gospelin välimaasto sekä soolokitaransoitto. Opetuksessa käsiteltäviä aiheita voivat mm. olla improvisointi, erilaiset soinnut, hajotukset, asteikot ja äänenkuljetus, korvakuulon kehittäminen, musiikin hahmotus tai nuotinluku.
Opetukseni päätavoite on auttaa oppilasta ymmärtämään erilaisia musiikillisia ilmiöitä ja käyttämään niitä intuitiivisesti omassa musisoinnissaan. Keskeistä opetusfilosofiassani on opettajan ja oppilaan välinen vuorovaikutus sekä täysi läsnäolo musisoidessa.
Koulutukseltani olen musiikin maisteri pedagogisella pätevyydellä. Olen lisäksi opiskellut Berklee College of Musicissa Bostonissa sekä Julian Lagen johdolla New Yorkissa.
I also teach in English / Jag lär även på svenska
Opetuksen hinnasto: www.aapoalinikula.com
Soolokitarasovitukseni saatavilla: www.musicnotes.com/marketplace/creator/8571/aapo-alinikula/
Teaching subjects:
Music
Name:
Aapo Alinikula
Phone number:
0400646215
Gender:
Male
Age:
32 years
Type:
Tutor
Remote learning availability:
Yes
Hourly asking price:
44 EUR
Created:
Monday, March 24, 2025 at 8:50 PM
(5 months ago)
Updated:
Tuesday, September 2, 2025 at 12:58 PM
(11 days ago)
Views:
1071 times
Is this your listing?
Buy VIP visibility
Resend admin link
Continue your search:
Tutors
Music tutors
Tutors in Turku
Tutors in Mäntymäki
Tutors in Kaarina
Tutors in Kastu
Tutors in Koroinen
Tutors in Kurjenmäki
Tutors in Ylioppilaskylä
Tutors in Yliopistonmäki